W krainie tekturek
W krainie tekturek

Czym jest scrapbooking? Najprościej rzecz ujmując jest to metoda samodzielnego zdobienia przedmiotów za pomocą wyklejania ich różnego rodzaju tekturkami.

Brzmi dalej zawile? Już staramy się sprawę rozjaśnić!

Czy pamiętacie jak na zajęciach z plastyki lub techniki, mówiono Wam, że najpiękniejsze prezenty są tworzone własnoręcznie ,gdyż mają tą właściwość, że są niepowtarzalne? Pokrzepieni tymi słowami, tworzyliście zapewne mniej, bądź bardziej wymyślne laurki, kartki i przyozdabialiście przedmioty codziennego użytku, jak i te które po prostu stały na komodzie w pokoju gościnnym.

W przypadku scrapbookingu mamy do czynienia z tym samym, tylko na wyższym poziomie, więc jeśli wspominacie te zajęcia dobrze jest to coś zdecydowanie skrojone na Waszą miarę!

Przepis na początek?

Zacznijcie od  zrobienia kartki. Potrzebujecie do tego  Waszej bazy - najlepiej zacznijcie swoje próby od tekturek, lub sztywnego papieru z bloku technicznego, przytnijcie je lub złóżcie tak, aby móc umieścić na nich Wasz projekt, po czym puśćcie wodze wyobraźni i zacznijcie zabawę. Komponowanie kolejnych warstw warto rozpocząć od dobrania odpowiedniego tła dla Waszej kartki i elementu przewodniego lub ramki, jeśli chcecie w nią ów element wkomponować. Elementy o których mowa, możecie dostać jako gotowe produkty w sprzedaży, lub sami zrobić. Jesli wybieracie gotowy produkt, nalezy bardzo delikatnie wykroić go nożykiem, pamiętając o delikatności produktów. W następnym kroku przytwierdź je do kartki.  Do mocowania poszczególnych ozdób polecanymi produktami są: klej magic oraz kostki dystansowe. W momencie w którym najważniejszy motyw jest naniesiony na kartkę, możecie już swobodnie ją dekorować, ozdobnikami typu:  różyczki, koraliki,koronki,  sprawiając ,że Wasza kartka stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna wizualnie, przez dodanie jej kolejnych wymiarów.

W rozwijaniu Waszej kreatywności w tworzeniu takich dzieł dla mniej i bardziej zaawansowanych artystów, przychodzi szeroki już obecnie rynek, oferując Wam różnego rodzaju zeszyty z papierami ozdobnymi  o różnej gramaturze i wielu wzorach, służącymi do robienia baz, beermatę w różnorodnych fantazyjnych kształtach, możliwą do dopasowania do każdej okazji-od podstawowych urodzinowych i imieninowych, przez chrzty i śluby do pozdrowień z wakacji, gilotyny, ozdobne dziurkacze, oraz duża gama dodatków typu koronki,kwiatki,stempelki,tusze, koraliki oraz tasiemki oraz oczywiście klej i nożyczki.

Najbardziej popularnymi rzeczami,personalizowanymi tą metoda, są kartki ozdobne, albumy na zdjęcia i pudełka.

Pliki (5)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl